Narciarstwo dowolne na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich

09-02-2022

#GuAilingekscytujące zwycięstwo na #Freestyle na nartach platforma, Chiny zwiększyły swoją #ZimaOlimpijska złoty medal do trzech.

Do 8 lutego delegacja chińska i delegacja niemiecka zdobyły 3 złote i 2 srebrne MEDALE, zajmując trzecie miejsce w złotym medalu.

Szwecja znalazła się na szczycie listy z czterema złotymi, jednym srebrnym i jednym brązowym medalem, podczas gdy na drugim miejscu uplasowała się Holandia z trzema złotymi, trzema srebrnymi i jednym brązowym.

#GuAiling, 18-letnia dziewczyna rasy mieszanej, pokazała swoją siłę i popularność w konkursie, który przyciągnął dziesiątki gorących wyszukiwań.

Gu, który zajął trzecie miejsce po dwóch pierwszych rundach #freestyle w finale wielkiego skoku i przed ostatnim biegiem zapewniła sobie medal, odważnie zastosowała trudną rutynę, której nigdy nie używała na zawodach (skręt 1620 stopni), aby zdobyć 94,50 punktów, najwyższy wynik w pojedynczym biegu. Zajęła miejsce na podium z łączną notą 188,25 pkt.

To trzeci złoty medal dla chińskiej delegacji sportowej w tym roku #Olimpiada zimowai jest to złoty medal, który zmienił wiele historii. Jest to pierwszy złoty medal #GuAilingkariera na zimowych igrzyskach olimpijskich i pierwszy złoty medal chińskich potentatów kobiet w #Olimpiada zimowa.